4 maja 2021

Prezes ASM GROUP komentuje wyniki za 2020 rok

Ostatni rok, naznaczony pandemią COVID-19 pełen był wyzwań dla całej branży handlowej. Nasz model biznesowy pozwolił Grupie ASM płynnie dostosować się do nowych warunków rynkowych. Udało się to osiągnąć m.in. mimo problemów z nieudanym przejęciem Grupy Vertikom, co w komentarzu dla portali ISBtech oraz dlahandlu.pl podkreśla Dorota Kenny, prezes ASM Group.

Mimo trudnej sytuacji pandemicznej udało nam się dostosować zarówno procedury wewnętrzne, jak naszą działalność terenową, by na bieżąco odpowiadać na potrzeby klientów. Cała Grupa ASM przeszła płynnie do modelu pracy zdalnej, struktury terenowe dostosowały się do nowej rzeczywistości, a dzięki zaawansowanym technologiom, byliśmy w stanie nieprzerwanie świadczyć naszym klientom usługi wysokiej jakości. Oczywiście, wymagało to zaangażowania pracowników na wszystkich szczeblach. Ten test zdaliśmy bardzo dobrze – mówi Dorota Kenny.

Tym, co w znaczący sposób wpłynęło na wyniki finansowe za 2020 rok była przede wszystkim nieudana transakcja akwizycji niemieckiej Grupy Vertikom. Z inwestycji, która miała pozytywnie kontrybuować do wyników Grupy ASM, nowy nabytek okazał się rozczarowaniem, a mówiąc wprost – błędem inwestycyjnym. Mogę śmiało powiedzieć, że gdyby nie Vertikom, Grupa ASM byłaby w innym miejscu niż jest teraz – komentuje Dorota Kenny.

Pełen wywiad znajdziecie na portalu ISBtech: „Gdyby nie Vertikom, bylibyśmy w lepszym miejscu”