29 marca 2019

Sailing Poland Yacht Club wypływa na szerokie wody

Pierwszy polski klub żeglarsko-biznesowy Sailing Poland Yacht Club, który powstał z inicjatywy m.in. ASM Group, działa prężnie i odnosi kolejne sukcesy. Ostatnio zajął III miejsce w klasie Ocean Racing 1. podczas 39. edycji najstarszych regat na Karaibach St. Maarten Heineken Regatta. To legendarne regaty przybrzeżne składające się z 4 dni wyścigów o zróżnicowanej formule wokół wysp St. Maarten i Anguilla. Jak sami organizatorzy mówią o wydarzeniu – „serious sailing” i „serious fun”. W tym roku, na starcie stanęło ponad 120 załóg z 22 krajów, a Polska była reprezentowana aż przez 6 załóg w różnych klasach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z podsumowaniem: https://tiny.pl/trhnj

Jednak życie na wodzie to dopiero połowa działalności Sailing Poland Yacht Club. W Warszawie są regularnie organizowane kameralne wydarzenia z cyklu “Spotkania z Mistrzami”. Prowadzący Łukasz Grass, wieloletni dziennikarz oraz współzałożyciel Akademii Triathlonu zaprasza do rozmów wyjątkowych gości np. Marka Rybca – pierwszego Polaka, który w jednym sezonie ukończyl 4 Deserts, cztery ultramaratony pustynne, każdy po 250km, Andrzeja Jankowskiego (Captain Andy) – żeglarza, podróżnika i pisarza czy Romana Paszke – regatowca, nawigatora, skippera i budowniczego jachtów.

Sailing Poland Yacht Club prowadzi także blog, gdzie dzieli się ze swoimi członkami i innymi pasjonatami żeglarstwa najważniejszymi wydarzeniami z życia klubu lub innymi cennymi lekturami. Niedawno Milka Jung podsumował pierwsze tegoroczne starty Sailing Poland w regatach na Karaibach (link), a Captain Andy podzielił się doświadczeniem na temat bezpiecznego żeglowania i odpowiedział na pytania, jakie powinniśmy sobie zadać przed samodzielnym organizowaniem własnej wyprawy (link).