29 grudnia 2017

ASM GROUP na prestiżowych światowych regatach Sydney Hobart w Australii!

Adam Stańczak – prezes i współzałożyciel ASM Group i Szymon Pikula – współzałożyciel ASM Group wzięli udział w prestiżowych światowych regatach Sydney Hobart w Australii. W tym roku odbyła się 73 edycja tego wydarzenia i już po raz czwarty w historii wyścigów wystartowała załoga polska. Na czele 26-zespołowej załogi jachtu „Weddel” stał Przemysław Tarnacki. Słynne regaty polska załoga ukończyła na 34 miejscu.

Regaty Rolex Sydney Hobart to jedne z najbardziej prestiżowych, ale też jedne z najtrudniejszych i najbardziej znanych regat żeglarskich na świecie. W tym roku ponad tysiąc żeglarzy z 11 krajów na 102 jachtach wystartowało do słynnego wyścigu na trasie Sydney-Hobart. Dla niektórych już sam start w regatach Sydney-Hobart jest spełnieniem marzeń. Udział Adama Stańczaka i Szymona Pikuli na regatach pokazuje, że posiadają oni nie tylko ducha walki w rozwoju firmy, ale również przekłada się na rywalizację sportową. Rywalizacja w sporcie w tak prestiżowych zawodach z pewnością będzie również inspiracją do dalszych działań w biznesie.
Regaty Sydney–Hobart to jedne z najtrudniejszych i najbardziej znanych regat żeglarskich. Gospodarzem jest Cruising Yacht Club of Australia, który współpracuje z Royal Yacht Club of Tasmania. Start odbywa się w Sydney drugiego dnia świat (Boxing Day), natomiast meta jest w Hobart na Tasmanii. Żeglarze mieli do pokonania 630 mil morskich, czyli 1167 kilometrów. Legendarne zawody zawdzięczają swoją sławę ciągle zmieniającym się warunkom pogodowym. Trasa wiedzie przez cieśninę Bassa, która znajduje się na styku dwóch oceanów: Indyjskiego i Spokojnego. Warunki są wypadkową prądów morskich, systemów barycznych, a tam są wyże znad Australii i niże z Antarktyki. Codziennie można spotkać jakiś sztorm.