17 września 2016

ASM Group chce rozwijać się na rynkach europejskich, jest w kilku procesach akwizycyjnych

ASM Group,  prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji kilku podmiotów – poinformował PAP Adam Stańczak, prezes spółki.

ASM Group, która w środę zadebiutowała na głównym parkiecie GPW, prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji kilku podmiotów – poinformował PAP Adam Stańczak, prezes spółki.

„Patrzymy na Europę jako na obszar, na którym możemy się rozwijać. Chcielibyśmy być polską firmą, która stanie się liderem w Europie. Jesteśmy w kilku procesach akwizycyjnych, a za nami już kilka przejęć, które potwierdzają nasze założenia. Widzimy duże szanse dla nas jako spółki świadczącej usługi wsparcia sprzedaży. Dzięki temu, że rynek w Europie nie jest skonsolidowany mamy duży potencjał do zagospodarowania” – powiedział PAP prezes ASM Group.

Spółka zadebiutowała w środę na rynku głównym GPW. Do obrotu trafiło 102.000 akcji serii A, 53.654.285 akcji serii B i 3.263.357 akcji serii C. Około godziny 11.40 kurs akcji rósł o 11,1 proc. do 2,7 zł.

Po I półroczu 2016 r. grupa miała 81,1 mln zł przychodów, 5,3 mln zł EBIT, 5,9 mln zł EBITDA i prawie 3,2 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej.

ASM Group jest spółką holdingową, w skład której wchodzą spółki zależne specjalizujące się w świadczeniu kompleksowych usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu. Była notowana na rynku NewConnect od marca 2013 r.

(PAP)
http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1706033,asm-group-chce-rozwijac-sie-na-rynkach-europejskich–jest-w-kilku-procesach-akwizycyjnych